top of page

Jeg og mitt arbeide, med historien om
Jonas Øglænd
Her er mine dager om Tempo historien, september.
16. oktober 2021
Mye som skulle på plass i 1958, og tiden var kommet for å flytte grenser, nye marked skulle nås.
Naturligvis vil det å flytte grense medføre store endringer i hvordan man arbeidet, om den interne logistikken og hvordan man kommuniserte med markedet.
Sånn så det ut i den berømte krystallkulen, og slik ble det.
%20%E2%80%93%20Kopi.jpg)

Hva er en trend, og hva kan trender brukes til. Hvem sier hva og hvem lytter. Har Tempo Cross noe med dette bilde å gjøre, nei tenker du, men da tenker du feil.
Man ser nå at ulike aktiviteter av både interne og eksterne forhold nå kommer inn i et mønster, som måtte overføres til en logistikkmodell. Logistikkmodellen delte modellåret inn i ulike tidsintervaller som så måtte bearbeides ned til minste detalj, og dermed kom dette som omtales som samhandling.
Om et bilde kan si tusen ord, så gjør dette bildet akkurat det.


Man var nøye med hva man avbildet og hva man ønsket å formidle. Dett er et slikt ''tullebilde'' som forteller ingenting.
Før måtte Jonas Øglænd komme til mulige underleverandører, nå ''slåss'' underleverandørene om å komme til Jonas Øglænd.
.jpg)
1958 er et langt år, jeg har bare kommet halvveis og fremdeles er det mye som skal med.
Utfordringen blir å begrense, si lite som forteller mye. Tror at det er viktig å se de store linjene og sikkert og lese mellom linjene, for det gjør jeg.
Fortsettelse kommer
bottom of page